GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME UYGULAMASI HAKKINDA DUYURU
  05.01.2022

   


   

  GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMENİN BAŞLAYACAĞI TARİH AYRICA İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN

  DUYURULACAKTIR.

   

   

   

  GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME UYGULAMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER


  1. Hükümlü ve tutuklu yakınlarının görüntülü görüşme yapabilmesi için sisteme kayıtlı telefonlarının bulunduğu mobil cihazlardan Android ve IOS internet mağazalarında bulunan ''E-Görüş Mobil Uygulaması''nı indirerek kurulum yapmaları gerekmektedir.

   

  1. Uygulamanın başarılı bir şekilde yüklendiği uyarısı ile program görüşmeye hazır hale gelmektedir. Görüntülü görüşme sistemi kurumumuzda hazır hale geldiğinde Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu/hükümlüler tarafından arandığınızda görüntülü görüşme çağrısına yanıt vermeniz yeterli olacaktır.

   

  1. Programın indirildiği cihazın değiştirilmesi durumunda, yeni kullanılacak cihaza aynı program yeniden yüklenmesi ve aktivasyon işleminin yapılması gerekmektedir. En fazla 3 cihaz değişikliği yapılabilmektedir. 3’ten fazla cihaz değişikliği yapılması durumunda kurumumuza dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.

   

  Uyarı : e-görüş uygulamasını cep telefonunuza bir kez yüklemeniz yeterlidir. Uygulamanın herhangi bir sebeple hata vermesi durumunda silip tekrar yüklemeye çalışmayınız! (sizden kaynaklı olmayan sorunun düzelmesini bekleyiniz.)

  1. Mobil uygulamada kayıt yapılamadıysa verilen hata mesajları aşağıdaki gibidir;
  • Kod doğrulanamadı. – (SMS kodu hatalı girilmiştir.)
  • Kaydınız bulunamadı. Kurum ile iletişime geçiniz. - (Uygulamaya kayıt olmaya çalışan telefon numarasının UYAP’ta tanımlı olmaması durumudur.)
  • Kurum kaydınız var ancak aktif hale getirilmemiş. kurum ile iletişime geçiniz. – (UYAP tarafında ilgili yakının pasif durumda olmasında verilen uyarıdır.)
  1. Mobil cihazın, arama yapıldığı sırada wifi’ye bağlı ya da mobil verisinin açık olması (internetinin olması) gerekmektedir.
  2. Hükümlü/Tutuklu yakını, mobil cihazı işletim sistemi versiyonları, Android 6.0 ve ya İOS 10 ve üzeri sürümü olması gerekmektedir.

  NOT: Huaweı marka telefonlar için henüz uygulama bulunmamakta olup, uygulama için çalışmalar devam etmektedir.

   

   

  E-görüş Uygulaması Kurulum Klavuzu İçin Lütfen Tıklayınız.

   

   


  HÜKÜMLÜ/TUTUKLULARLA TELEFON İLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME İÇİN YAPILACAKLAR

  MEVCUT KAYITLI NUMARALAR İÇİN

   

  1.Hat sahibine ait vesikalık fotoğraf kimlik fotokopisi ile birlikte gönderilecektir.

   

  2. Hükümlü/tutuklularla, görüntülü görüşme yapmak isteyen yakınının son 6 (altı) ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını ve kimlik fotokopisini  elazig.ttcik@adalet.gov.tr   e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

   

  3. Mail yolu ile gönderilen vesikalık fotoğraflarının ve kimlik fotokopilerinin alt kısmına mutlaka kurumumuzda kalmakta olan hükümlü/tutuklunun adı soyadı ve hükümlü/tutuklunun baba adı yazılmalıdır.

   

  4. Fotoğrafların vesikalık, yüz hatları belirgin, arka planda herhangi bir görüntü yoğunluğu olmayan formatta olması gerekmektedir.

   

  5. Hükümlü/tutuklulara daha önceden sisteme kayıtlı olan ve yeni gönderecekleri mobil hat numaralarına izin verilecek olup; görüntülü   olarak görüşmese dahi bir yakını için sadece bir mobil hat numarası kaydedilecektir. Hükümlü/tutuklunun bir yakınına ait ikinci bir mobil hat  numarasını sistem kabul etmeyecektir.

   

  6. E-posta aracılığıyla gönderemeyenlerin ise mektup, kargo yoluyla veya görüşlerde kurumumuza vesikalık fotoğrafı ve kimlik fotokopisini iletmesi gerekmektedir.  ( Ataşehir Mahallesi Çayırlı Sokak No:160 Malatya Yolu 10. Km Elazığ T Tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu Merkez/ELAZIĞ)

   

   


   

  YENİ TELEFON NUMARASI GÖNDERMEK İSTEYEN HÜKÜMLÜ/TUTUKLU YAKINLARININ YAPACAKLARI İŞLEMLER

  1. Bayi onaylı(Islak imzalı ve kaşeli) üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan abonelik sözleşmesi.
  2. Hat sahibinin kimlik fotokopisi.
  3. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1  adet vesikalık fotoğraf.

  Bu evraklar kurumumuza  Kargo/APS yolu veya ziyarete gelindiğinde elden teslim edilebilecektir.

   


   

  Adres

  ATAŞEHİR MAHALLESİ ÇAYIRLI SOKAK NO:160 MALATYA YOLU 10.KM MERKEZ/ELAZIĞ

  Telefon

  Tel:04242481852

  Fax:0424 2472241

  E-Posta

  elazig.ttcikisaretadalet.gov.tr